Ispolin

Ispolin®

 1. Kas ir „Ispolin” – tā sastāvs, unikalitāte?

„Ispolin” ir ilgstošas iedarbības kompleksais granulētais mēslojums, kas izveidots uz organiskās bāzes un satur makro un mikrobarošanas elementus augu pilnvērtīgai attīstībai, kā arī augšanas dabisko stimulatoru – humīnvielas, kas nodrošina augu ātru augšanu un lielas ražas iegūšanu.
Šis ir mēslojums, kas sabalansēts makro un mikroelementu līmenī, ar organisko un minerālo mēslojumu īpašībām. Mēslojums „Ispolin”, būdams komplekss produkts, tā sastāvs atrodas vistuvāk  auglīgas augsnes sastāvam. Tāpēc tā iedarbība netraucē dabisko procesu gaitai augsnē, bet saudzīgi regulē to nepieciešamajā virzienā.
„Ispolin” efektīvo iedarbību veido tā sastāvdaļu summa: organiskās vielas (kūdra), makro un mikrominerālvielu elementi, humusa savienojumi un citas bioloģiski aktīvās vielas. Pateicoties sabalansētam barības mikroelementu, organisko vielu sastāvdaļu un mikroelementu daudzumam, „Ispolin” labvēlīgi ietekmē lauksaimniecības kultūraugu attīstību (ievērojami palielina ražu) un augsnes stāvokli: palielina humusvielu koncentrāciju, aktivizē mikroorganismu darbību, uzlabo ūdens un gaisa režīmu.
„Ispolin” sērijas mēslojums īpaši efektīvs ir augsnēm, kas nav bagātinātas ar humusu, kā arī neauglīgām augsnēm.

2. „Ispolin” priekšrocības salīdzinājumā ar organiskajiem un minerālmēslojumiem.

„Ispolin” apvieno sevī visas minerālmēslojumu un organisko mēslojumu labās īpašības: ātri iedarbojas un tajā pašā laikā palielina augsnes auglību. Barības vielas „Ispolin” tiek nostiprinātas noturīgajā pret izskalošanu, bet labi augiem pieejamā vielu uzņemšanai formā. Tas nodrošina pakāpenisku nepieciešamo barības vielu sastāvu  un daudzumu katrā  augšanas un attīstības posmā visā veģetācijas procesa gaitā.
OMM (Organiskais minerālmēslojums) organiskās komponentes kalpo par barjeru, kas kavē augiem fosfora fiksāciju augsnē uzņemšanai nepieejamā stāvoklī, taču nodrošina paildzinātu slāpekļa un kālija iedarbības laiku, kas samazina sāļu koncentrācijas paaugstināšanos augsnes maisījuma rizosfēras zonā. Barības minerālementi kopā ar humīnsavienojumiem veido organisko un minerālvielu kompleksu, kas ļauj fiksēt slāpekli un kāliju tādā tā apmaiņu formā, kas samazina tā pārvietošanos, bet fosforu novada tādā formā, ko augiem viegli uzņemt.
Šādā veidā barības elementu no OMM izmantošanas koeficents sasniedz 90-95 %, kā rezultātā samazinās mēslojuma devas piemērošana salīdzinājumā ar minerālmēslojumu. Augsts organisko un minerālvielu mēslojuma lietderības koeficents rada būtisku ražas pieaugumu un tās kvalitātes uzlabošanas (minerālmēslojumu lietderības koeficents nepārsniedz 30 %).
Svarīga OMM īpašība ir tā iedarbības paildzināta ietekme  uz  augsnes īpašībām.
Humīnvielu klātbūtne mēslojumā veicina humusa līmeņa pieaugumu augsnē, rada labvēlīgus apstākļus mikroorganismiem un uzlabo tās struktūru.
Humīnsavienojumu klātbūtne organisko un minerālvielu mēslojuma sastāvā veicina augu izturību pret slimībām.
„Ispolin” mēslojuma deva, salīdzinājumā ar tradicionālajiem organiskajiem mēslojumiem ir zemāka un to var izmantot visiem lauksaimniecības kultūru veidiem dažādos augsnes un klimata apstākļos.
„Ispolin” izmantošana nerada ekoloģiskus draudus, tas ir vienkārši pielietojams, uzglabājams un transportējams.

3. Kā tas ietekmē augus?

1. palielina visu lauksaimniecības kultūru ražību ņemot vērā sabalansētu slāpekļa, fosfora, kālija, mikroelementu un humīnvielu saturu;
2. uzlabo dēstu un stādu augšanas spējas.
3. nodrošina barības vielu saņemšanu un apriti augos;
4. palielina augu augšanas ātrumu;
5. nostiprina sakņu sistēmu;
6. stimulē sēklotņu veidošanos;
7. paātrina nogatavošanās termiņus;
8. stimulē augu augšanu un attīstību;
9. paaugstina augu izturību pret sausumu un salu.

4. Kā tas ietekmē produkcijas garšas īpašības?

„Ispolin” uzlabo gatavās produkcijas kvalitāti: augos ievērojami palielinās olbaltumvielu un karotīna saturs, palielinās cietes saturs kartupeļos un cukura saturs bietēs un burkānos. Ņemot vērā to, ka barības elementi nonāk augsne pakāpeniski, produkcijā netiek uzkrāti nitrāti. Lauksaimniecības produkcijā samazinās gan indīgo ķimikāliju, gan pesticīdu saturs (humātu un organiskās ķīmijas iedarbība). Proti, produkcija izaug garšīgāka, veselīgāka, un tā labāk glabājās.

5. Priekšrocības augu kopšanā, pielietojot „Ispolin”

Maksimāls barības vielu komplekss ņemot vērā augu bioloģiskās prasības pēc barības vielām;
Granulēto mēslojumu izmantošana ļauj par 3-5 reizēm samazināt mēslojuma devu piemērošanu, veicot vienreizējo mēslošanu reizi 1-2 gados;
Samazinās augu atkarība no sausuma (pieļaujama retāka laistīšana);
Pateicoties 100% bioloģiskai tīrībai „Ispolin” iedarbojas īpaši saudzīgi, kas izslēdz augu pārmēslošanu vai to daļu ķīmisko „apdedzināšanu”.
Iespēja vienlaicīgi veikt mēslojumu ar mikroelementiem (labi absorbējamā augiem helāta veidā), ko bieži sarežģīti realizēt „mono”-mikroelementu preparātiem ņemot vērā to, ka  nepieciešama to liela izšķīdināšana.
„Ispolin” izmantošana ļauj izvairīties no mēslošanas ar minerālmēslojumu.
Šī mēslojuma izmantošana nerada ekoloģiskos draudus, un tam ir vienkārša pielietošana.

6. Ar kādām papildu vielām nepieciešams mēslot augus un vai tas ir nepieciešams?

Paralēli tiek rekomendēts izmantot humīna preparātus („Ideal”, „Novij Ideal”, „Zaslon”, „Raduga” un citus) ārpus sakņu (caur lapām) mēslošanai, tas uzlabos gan augu barības apstākļus, gan produkcijas kvalitāti.
Uzņēmuma „Fart” mēslojumi un augsnes substrāti satur augstu humīnskābju procentu, kas ir neatņemama daļa no augsnes auglības, tie saglabā un pasargā augsni no nelabvēlīgajiem apkārtējās vides apstākļiem (sausuma, pārlieku liela mitruma, piesārņojuma), regulē augu normālu barošanos, kā arī tie ir dabīgie biostimulātori un antiseptikas vielas, kas paaugstina augu pretestību pret miltrasu, melnkāju, sakņu puvi un citiem sēnīšu un baktēriju slimībām. Neviena, pat vismodernākā bioķīmiskā tehnoloģija nekad nespēs radīt sintētisko analogu dabiskām humīnskābēm.

Iepakojumi: 2l; 5l; 10l

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: