Maija mēnesī dārzā jāstrādā visvairāk

Labdien!

Ja jau iedomājaties, ka rudenī ražu būs devis Jūsu stādītais bez darba, tad stipri maldīties ir cilvēka dabā un tāpat vien nekas nenotiek. Pat Bībelē rakstīts, ka sviedriem līstot būs jāgādā sev iztikšana, tad attiecībā uz dārzu, tas ir tiešām taisnība: brīžam karstums moka, tad atkal odenes dzeļ, salnas traucē un jārušina tā, ka neredz ne malu ne galu darbam, jo tie viens otru dzen, bet laiks nenoliedzami pietrūkst visam. Padarīt arī gribas visu un uzreiz, ko iesēt, ko iestādīt, kur jau pirmās nezāles lien laukā, kur vēl kāds kaitēklis, tad vēl pēc ziemas ne viss ir tā kā gribējāt, kaut arī cerības vienmēr ir uz to labāko. Nu tik skrienam un raujamies, nedomājot par sevi, lielas, ka diena tik gara, bet visu jau tāpat nevar paspēt, lai arī kā censtos.

Kad domājam par ražu, neaizmirsīsim, ka lai tā būtu lielāka, vajadzētu parūpēties ar to, kas Jums liekas lieks, domāju nezāles, un pārstrādāt tās nezāļu vircā vai kompostā. Ja labi padomā, tad pat nejaukā pienene no zālāja var kļūt par medu ar nelielu darbiņu, nemaz nerunājot par mēslojumu citiem augiem.

Lai mazāk darbiņa ravējot, varbūt tomēr padomāsim par mulču, bet varbūt izmantosim moderākos materiālus, nosedzam augsni ap augiem un sēžam zālājā, baudot sauli un putnu dziesmas, nevis plūkājam nezāles. Vaļasbrīžos pameklēsim internetā kādu padomu, kas atvieglotu mūsu dzīvi.

Lai Jums izdevies maija mēnesis, kas rudenī sniegs cerēto ražu!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: